Okul Temizliği

Okul Temizliği Nedir?

Çocuklarımızın eğitim yuvası olan okulların temizliği onların sağlıklı büyümesi ve hastalıklardan korunması için en önemli kriterlerin başında yer almaktadır.

Öğrencilerin sürekli koşturması eğer ortam yeterince hijyenik değilse etrafa tozların saçılmasına ve çocukların hasta olmasına neden olabilir. Dolayısıyla okul ve sınıflar düzenli olarak temizlenerek mikrop ve bakterilerden arındırılmalıdır.

Okul temizliği için profesyonel bir temizlik şirketi ile anlaşarak çalışılmalıdır. Düzenli olarak sınıf ve koridorlar temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Ayrıca öğrencilere bu konuda temizlik eğitimi de verilmelidir.

Özellikle küçük çocukların hastalıklara karşı daha açık olduklarından bu ortamlardaki temizliğe yeterince önem ve özen gösterilmelidir. Herhangi bir sağlık sorunu olmaması için hijyen koşullarının en ince ayrıntısına kadar sağlanması gerekir.

Lila Temizlik olarak geleceğimiz olan çocuklarımız için her zaman en iyisini istiyor ve onlar için daha yaşanabilir ve temiz ortamlar oluşturuyoruz.